تبلیغات
هـــــــــــوای بـــــــــــــــــهاری عــــــــــــــــــشــــــــق - اولین پهلوان طلایی

هـــــــــــوای بـــــــــــــــــهاری عــــــــــــــــــشــــــــق

یارب نظر تو برنگردد...

 

محصلحمیدمحمد سوریان ریحانپور (زادهٔ ۲ شهریور ۱۳۶۴ در شهر ری) کشتی‌گیر ایرانی وزن ۵۵ کیلوگرم و دارندهٔ ۵ مدال طلای کشتی فرنگی در مسابقات جهانی و یک طلای المپیک ۲۰۱۲ لندن است. سوریان به همراه عبدالله موحد، طلایی‌ترین کشتی‌گیران تاریخ ایران در مسابقات جهانی المپیک محسوب می‌شوندم

تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچك » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www.pichak.net كلیك كنید

 

المپیک پکن

سوریان در المپیک۲۰۰۸پس از برد برابر ونلین ونکوف از بلغارستان و الگین الوایس از پالائو در دور سوم مسابقات مغلوب نظیر مانکیف، ورزشکاری از روسیه شددر ادامه او با پیروزی برابر کریستین فریس از صربستان به دیدار رده بندی رسید که با باخت برابر پارک اون چول کره‌جنوبی به مقام پنجم این رقابت‌ها رسید.

تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچك » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www.pichak.net كلیك كنید

بازی‌های آسیایی گوانگ‌ژو

حمید سوریان در رقابت‌های ۲۰۱۰ گوانگ‌ژو ناکام ماند و با ۲ شکست در مسابقات وزن ۵۵ کیلوگرم کشتی فرنگی در بازی‌های ۲۰۱۰از دور مسابقات حذف شد. کارشناسان یکی از دلایل ناکامی او را کم کردن مکرر وزن و ضعف بدنی ناشی از آن عنوان کردند.

سوریان سهمیه المپیک ۲۰۱۲ را در مسابقات گزینشی قزاقستان به دست آورد. در نخستین مبارزه خود در المپیک لندن، بعد از ظهر ۵ اوت به وقت لندن با آرسن ایرالیف از قرقیزستان روبرو شد و توانست ۱–۳ او را شکست دهد. در مرحله یک چهارم نهایی پیتر موداس از مجارستان و در نیمه نهایی هاکان اریک نیبلوم از دانمارک را شکست داد]در فینال با شکست دادن روشن بایرامف از جمهوری آذربایجان در ۲ وقت پیاپی و با اقتدار موفق شد مدال طلای ۵۵ کیلوگرم فرنگی مردان المپیک ۲۰۱۲ را تصاحب کند. مدال طلای سوریان نخستین مدال المپیک کشتی فرنگی ایران پس از ۴۰ سال است. او پس از قهرمانی با پرچم ایران دور افتخار زد و مدالش را در روز تولد مادرش به او تقدیم کرد او قبلا در سال ۱۳۸۸ مدال طلای کشتی قهرمانی جهانش را به محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران تقدیم کرده بود.

تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچك » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www.pichak.net كلیك كنید

سوریان درباره ی المپیک لندن می گوید:

 

دارنده مدال طلای رقابت‌های كشتی فرنگی بازی‌‌های المپیك لندن با بیان این مطلب كه 10 سال در انتظار این افتخار بود، مدال طلایش را به مادرش تقدیم كرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)‌ از لندن، حمید سوریان پس از كسب مدال طلای المپیك در وزن 55 كیلوگرم كشتی فرنگی اظهار كرد: شاید شما بگویید با چهار مسابقه مدال طلای المپیك را به دست آوردم اما شاید باور نكنید كه از نوجوانی و دقیقا از زمانی كه كشتی را شناختم منتظر چنین لحظه‌ای بودم. جدا از این چهار سالی كه پس از شكست در پكن مدال المپیك را از دست دادم، باید بگویم كه 10 سال است منتظر این صحنه بودم كه خوشبختانه خدا لطف كرد و من به این آرزویم رسیدم.

وی درباره رقابت‌هایش در المپیك لندن بیان كرد: دور به دور برابر حریفانم عملكرد بهتری داشتم. با توجه به اینكه من و البته تمام كشتی‌گیران وزن زیادی كم كرده‌ایم، كار سختی در مرحله اول داشتم. خوشبختانه با تمرین‌های منظمی كه كادر فنی عزیز كشتی ایران برای ما در نظر گرفته بودند از نظر جسمانی ایده‌آل بودم و مرحله به مرحله عملكرد بهتری داشتم.

سوریان در پاسخ به این سوال كه آرزوی دیگرت در كشتی چیست؟ بیان كرد: واقعیت این است كه از این افتخار خوشحالم اما برای آینده تنها تصمیم خودم نیست. باید با كسانی كه همیشه در كنارم بودند و من را راهنمایی كردند، مشورت كنم، پس از مشورت با آن‌ها تصمیمم برای آینده مشخص خواهد شد. ان‌شاءالله اگر خدا بخواهد و بخواهم كشتی بگیرم با راهنمایی بزرگان شاید یك وزن بالاتر بیایم.

وی درباره استرس در بازی‌های المپبك گفت: رقابت‌های المپیك فشار و استرس زیادی دارد اما امیدوارم این روند ادامه پیدا كند چرا كه فرنگی‌كاران ایران شایسته مدال‌های رنگارنگ هستند و همین جا قول می‌دهم كه كاروان ورزشی ایران در المپیك از فردا و به دست كشتی‌گیران صاحب مدال‌های رنگارنگ خواهد شد.

دارنده مدال طلای المپیك لندن درباره نقش محمد بنا در كسب این افتخار، گفت: امیدوارم با این مدال جواب زحمت‌های محمد بنا را داده باشم. محمد بنا مردی بزرگوار است كه زحمت زیادی برای كشتی فرنگی كشیده است. پیش از مسابقه‌ها هم‌قسم شده بودیم و خوشحالم كه با این مدال توانستم او را خوشحال كنم. فكر می‌كنم مدال طلای المپیك در سالروز تولد او هدیه مناسبی برایش شد. امروز تولد مادرم نیز هست و این مدال را به او تقدیم می‌كنم.

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه